Hudební obor

Výuka hudby probíhá individuálně, kdy se děti zdokonalují ve zpěvu nebo hře na hudební nástroj, ale i kolektivně v hudební nauce, která jim pomáhá orientovat se ve formách hudby a jejích zákonitostech. Všechny získané znalosti a dovednosti pak žáky přirozeně posouvají k samostatné hře na nástroj nebo ke zpěvu, a tím v nich probouzejí celoživotní lásku k hudbě.

Ve studiu je zahrnuta hra/zpěv v kapele či komorním souboru, v nichž se žáci učí souhře a reakci na ostatní hudebníky. Naši učitelé jsou muzikanty se zkušenostmi z mnoha hudebních žánrů – klasická a lidová hudba, pop, rock, jazz, hip-hop atd.

Studovat hudbu můžete v těchto studijních zaměřeních:

• Přípravné studium (od 5 let)
  • Studium I. a II. stupně (od 7 do 18 let)
    • Zpěv
    • Hra na housle
    • Hra na kytaru
    • Hra na elektrickou kytaru
    • Hra na baskytaru
    • Hra na klavír
    • Hra na elektrické klávesové nástroje
    • Hra na varhany
    • Hra na zobcovou flétnu
    • Hra na příčnou flétnu
    • Hra na klarinet
    • Hra na saxofon
    • Hra na trubku
    • Hra na bicí nástroje
    • Hudební produkce
    • Audiovizuální tvorba
  • Studium II. stupně (od 14 do 18 let)
    • Rapový zpěv

Pokud u nás chcete studovat, musíte nejdřív vykonat talentovku a na 50 % splnit tyto předpoklady:

• intonační schopnost (zpěv předehraného/předzpívaného tónu)
  • rytmická schopnost (vytleskání – opakování předvedeného rytmu)
  • kombinace intonační a rytmické schopnosti – zpěv písně

Máte otázky ke studiu hudby v naší škole? Směřujte je prosím na Mgr. Karla Pekárka, vedoucího hudebního oboru (pekarek.karel@b-artskola.cz, +420 732 121 320). Nebo už žádné nemáte, ale máte chuť muzicírovat s námi? Přihlaste se k nám rovnou TADY.