Zašovské slavnosti a Zažít Valmez jinak v jeden den

V sobotu 9. září 2023 jsme v ZUŠ B-Art měli napilno. Naši žáci i učitelé se představili na dvou oblíbených regionálních akcích – Zašovských slavnostech a festivalu Zažít Valmez jinak. Naše škola nejen ukázala šíři svého uměleckého zaměření, ale taky pomohla k propojení komunity a kultury v celém regionu.

Zašovské slavnosti nejsou jen kulinářskou přehlídkou, ale také příležitostí pro setkání a zábavu. Součástí programu jsou koncerty, na kterých naše škola reprezentovala svůj hudební obor. Pro naše žáky to byla první akce nového školního roku, kde mohli ukázat, na čem pracovali.

Letošní ročník festivalu Zažít Valmez jinak oživil zapomenutá místa u rybníčku v kasárnách a přinesl do města nový nádech kreativity. Téma Stopy, organismy, symbiózy zdůraznilo propojení člověka s životním prostředím i harmonii různých uměleckých směrů. V ZUŠ B-Art jsme připravili zážitkový program, který oslovil nejen děti, ale i dospělé. Spojili jsme čtyři umělecké obory, které u nás vyučujeme – hudbu, výtvarku, tanec a drama – do vzájemné symbiózy, podobně jako organismy v přírodě. Účastníci mohli objevovat nové způsoby vyjádření prostřednictvím zvuku, pohybu, kresby a slova. Zatímco děti tvořily na velká plátna, dospělí mohli zanechat slovní stopu, inspirovat se živou hudbou nebo spontánním tancem. Máme radost, že jsme zase přispěli k oživení veřejného prostoru a zároveň ukázali umění v trochu jiném světle, kde se různé formy krásně propojují.

Fotky z obou akcí najdete ve FOTOGALERII.

Zářijové termíny talentovek